SFCIL5000683MX1
Mfr.Part #
SFCIL5000683MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 0.068UF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Thread Size :
2BA
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Inductance :
0.5 µH
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Mounting Type :
Panel Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Current :
10A
Capacitance :
0.068μF