SFCIL5000470ZC1
Mfr.Part #
SFCIL5000470ZC1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 47PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Tolerance :
-20% +80%
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insertion Loss (Max) :
19 dB
Terminal Finish :
Silver
Voltage - Rated :
500V
Additional Feature :
L-C-TYPE CIRCUIT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thread Size :
2BA
Mounting Type :
Panel Mount
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Capacitance :
47pF