SFCIL0500334MX1
Mfr.Part #
SFCIL0500334MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 0.33UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current :
10A
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Package / Case :
Axial, Bushing
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
6.35mm
Physical Dimension :
D6.35XL11.5 (mm)/D0.25XL0.453 (inch)
Insertion Loss (Max) :
70 dB
JESD-609 Code :
e4
Inductance :
0.75 µH