SFCDL5000151MC1
Mfr.Part #
SFCDL5000151MC1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Package / Case :
Axial, Bushing
Current :
10A
Number of Functions :
1
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±20%
Series :
SFCD
Thread Size :
Filter Type :
DATA LINE FILTER
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e4
Insertion Loss :
10dB @ 100MHz
Inductance :
0.5 µH
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
Voltage - Rated :
500V