SFCDL5000150ZC1
Mfr.Part #
SFCDL5000150ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 15PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
Voltage - Rated :
500V
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Inductance :
0.5 µH
Additional Feature :
L-C-TYPE CIRCUIT
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Tolerance :
-20% +80%
Current :
10A
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
15pF