SFBDT2000153MX1
Mfr.Part #
SFBDT2000153MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 200V AXIAL
Voltage - Rated :
200V
Inductance :
1.5 µH
Current :
10A
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
12mm
Capacitance :
0.015µF
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Operating Temperature :
-55°C~125°C
11 Weeks
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Insertion Loss (Max) :
68 dB
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Axial, Bushing
Output Impedance :
50Ohm Ω
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Mounting Type :
Panel Mount
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
SFBD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thread Size :
Diameter :
6.35mm