SFBCP5000941ZX0
Mfr.Part #
SFBCP5000941ZX0
Description
CAP FEEDTHRU 940PF 500V AXIAL
Inductance :
0.075 µH
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Insertion Loss :
25dB @ 100MHz
Tolerance :
-20% +80%
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Mounting Type :
Panel Mount
Thread Size :
8-32
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Current :
10A
Output Impedance :
50Ohm Ω
Series :
SFBC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Capacitance :
940pF
Voltage - Rated :
500V