SFAJC5000682MX1
Mfr.Part #
SFAJC5000682MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Insertion Loss :
39dB @ 100MHz
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
6800pF
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Through Hole
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Max DC Current :
10A
Thread Size :
M3x0.5
Number of Functions :
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Circuit Type :
Filter
Series :
SFAJ
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C