SDWL1608C82NGSTFM01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDWL1608C82NGSTFM01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82NH 250MA 600MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
34 @ 150MHz
Current Rating (Amps) :
250 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Size / Dimension :
0.063 L x 0.035 W (1.60mm x 0.90mm)
Material - Core :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Features :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Series :
SDWL-C-M
Inductance :
82 nH
Shenzhen Sunlord Electronics SDWL1608C82NGSTFM01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD