SDS680R-224M
Mfr.Part #
SDS680R-224M
Description
FIXED IND 220UH 220MA 770MOHM SM
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e4
Depth :
4.45mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Max DC Current :
220mA
Current Rating :
220mA
Height :
2.92mm
Weight :
200mg
Operating Temperature :
-40°C~85°C
EAR99
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
770mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Inductance :
220μH
Series :
SDS680R
Published :
Datasheets
SDS680R-224M
API Delevan SDS680R-224M
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD