SDS680R-223M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDS680R-223M
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 700MA 110MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height :
2.92mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Inductance :
22μH
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Max DC Current :
700mA
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
SDS680R
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au)
Published :
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Depth :
4.45mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Weight :
200mg
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shielding :
yes
Lead Free :
Lead Free
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
700mA
Datasheets
SDS680R-223M
API Delevan SDS680R-223M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD