SDR1307-222KL
Mfr.Part #
SDR1307-222KL
Description
FIXED IND 2.2MH SMD
Tape and Reel (TR)
Length :
13.0048mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.287 7.30mm
Series :
SDR1307
Inductance :
2.2mH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
SDR1307
Min Operating Temperature :
-40°C
Composition :
Wirewound
Width :
13.0048mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
SDR1307-222KL
Bourns, Inc. SDR1307-222KL
SDR1307-222KL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD