SDM65-48-UD-P5
Mfr.Part #
SDM65-48-UD-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Stock
38
In Stock :
38
Series :
SDM65-UD (65W)
Power (Watts) :
65W
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
1.36A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Weight :
0.684lb 310.26g
Form :
Desktop (Class II)
Efficiency :
Level VI
Voltage - Output :
48V
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm