SDM65-48-U-P5R
Mfr.Part #
SDM65-48-U-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Region Utilized :
International
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
90V~264VAC
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Power (Watts) :
65W
Current - Output (Max) :
1.36A
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
48V
Series :
SDM65-U (65W)