SDM65-19-UC-P5R
Mfr.Part #
SDM65-19-UC-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Current - Output (Max) :
3.43A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
19V
Region Utilized :
North America
Input Type :
Cord
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SDM65-U (65W)
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
65W