SDM65-19-U-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDM65-19-U-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Power (Watts) :
65W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
19V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
SDM65-U (65W)
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, PSE, TUV
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
Medical
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Current - Output (Max) :
3.43A
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm