SDM65-18-UD-P6
Mfr.Part #
SDM65-18-UD-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Region Utilized :
International
Series :
SDM65-UD (65W)
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Output :
18V
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class II)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
3.62A