SDM65-18-UCM-P6R
Mfr.Part #
SDM65-18-UCM-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
Region Utilized :
North America
Input Type :
Cord
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Efficiency :
Level VI
Series :
SDM65-U (65W)
Power (Watts) :
65W
Voltage - Output :
18V
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
210mW Max
Current - Output (Max) :
3.62A