SDM65-12-UCM-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDM65-12-UCM-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
No Load Power Consumption :
210mW Max
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
Medical
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Cord
Region Utilized :
North America
Series :
SDM65-U (65W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Cord Length :
59 1.50m
Efficiency :
Level VI
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, PSE, TUV
Operating Temperature :
0°C~40°C
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Power (Watts) :
60W