SDI65-48-U-P11
Mfr.Part #
SDI65-48-U-P11
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Series :
SDI65-U (65W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
48V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
No Load Power Consumption :
150mW Max
Cord Length :
59 1.50m
Power (Watts) :
65W
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Form :
Desktop (Class I)
Polarization :
Positive Center
Input Connector :
IEC 320-C14
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
1.36A