SDI65-24-UDC-P6R
Mfr.Part #
SDI65-24-UDC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Product Category :
Region Utilized :
North America
RoHS Status :
RoHS Compliant
ITE (Commercial)
Max Operating Temperature :
40°C
Height :
38.1mm
Current - Output (Max) :
2.71A
Length :
115.062mm
Min Operating Temperature :
0°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Positive Center
Max Output Current :
2.71A
Published :
No Load Power Consumption :
210mW Max
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
24V
Form :
Desktop (Class II)
Max Power Dissipation :
65W
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Input :
90V~264VAC
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Width :
53.086mm
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Polarity :
Positive
Weight :
0.684lb 310.26g
Power (Watts) :
65W