SDI65-24-UC-P6
Mfr.Part #
SDI65-24-UC-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Power (Watts) :
65W
Current - Output (Max) :
2.71A
Series :
SDI65-U (65W)
Width :
53.086mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
IEC 320-C14
Connector Type :
PLUG
Cord Length :
59 1.50m
Published :
Polarity :
Positive
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Length :
115.062mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Weight :
0.684lb 310.26g
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form :
Desktop (Class I)
Height :
38.1mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Max Operating Temperature :
40°C
Max Power Dissipation :
65W
Voltage - Output :
24V
Min Operating Temperature :
0°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Output Current :
2.71A
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm