SDI65-24-U2-P5R
Mfr.Part #
SDI65-24-U2-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Input Connector :
IEC 320-C14
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
65W
Region Utilized :
Europe
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Form :
Desktop (Class I)
Cord Length :
59 1.50m
No Load Power Consumption :
150mW Max
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Type :
Cord
Current - Output (Max) :
2.71A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
SDI65-U (65W)