SDI65-18-UD2-P5
Mfr.Part #
SDI65-18-UD2-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
Voltage - Output :
18V
Input Type :
Cord
Form :
Desktop (Class II)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
65W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
IEC 320-C8
Factory Lead Time :
20 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
Europe
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
210mW Max
Current - Output (Max) :
3.62A