SDI65-18-UC-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI65-18-UC-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Series :
SDI65-U (65W)
Power (Watts) :
65W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
3.62A
Cord Length :
59 1.50m
Polarization :
Positive Center
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
18V
Published :
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
No Load Power Consumption :
210mW Max
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Input Type :
Cord
Voltage - Input :
90V~264VAC