SDI50-9-U2-P6R
Mfr.Part #
SDI50-9-U2-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 45W
Region Utilized :
Europe
Form :
Desktop (Class I)
Input Type :
Cord
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
No Load Power Consumption :
100mW Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
45W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Published :
Cord Length :
59 1.50m
Series :
SDI50-U (50W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
9V
Input Connector :
IEC 320-C14
Current - Output (Max) :
5A