SDI50-24-UD2-P5
Mfr.Part #
SDI50-24-UD2-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
SDI50-UD (50W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
No Load Power Consumption :
150mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
50W
Input Connector :
IEC 320-C8
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
Europe
Form :
Desktop (Class II)
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
2.1A
Voltage - Output :
24V
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm