SDI24-24-UD-P5
Mfr.Part #
SDI24-24-UD-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Stock
168
In Stock :
168
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
24V
Polarization :
Positive Center
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
24W
Series :
SDI24-UD (24W)
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
75mW Max
RoHS Compliant
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Input Connector :
IEC 320-C8
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
1A