SDI24-24-UC-P5R
Mfr.Part #
SDI24-24-UC-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Region Utilized :
North America
Power (Watts) :
24W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
75mW Max
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Series :
SDI24-U (24W)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
24V
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
IEC 320-C14
Form :
Desktop (Class I)
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, PSE
Input Type :
Cord
Current - Output (Max) :
1A