SDI24-12-U-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI24-12-U-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 24W
Stock
38
In Stock :
38
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
75mW Max
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Polarization :
Positive Center
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Form :
Desktop (Class I)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SDI24-U (24W)
Region Utilized :
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
2A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
24W