SDH3812-2R2-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDH3812-2R2-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.37A 124MOHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1.37A
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Shielding :
Shielded
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Series :
SDH3812
Published :
Current - Saturation :
1.9A
Inductance :
2.2μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
124mOhm Max
Datasheets
SDH3812-2R2-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD