SDF-V25-113L051
Mfr.Part #
SDF-V25-113L051
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Stock
12
In Stock :
12
Features :
Board Lock, Grounding Indents
Current Rating (Amps) :
5A
Mounting Style :
Flange
Connector Type :
Plug, Male Pins
Dielectric Material :
Pitch :
2.77mm
Gender :
Male
Contact Finish Thickness :
Flash
Current Rating :
5 A
Number of Positions :
25 Position
Base Product Number :
SDF-V25
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B)
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Mounting Hardware :
4-40 Boardlocks
Mounting Type :
PCB Mount
Number of Contacts :
25
Series :
SDF
Body Orientation :
Vertical
Nickel
Contact Gender :
Pin (Male)
Type :
PLUG
Shell Size :
3 (B)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Backset Spacing :
Mounting Angle :
Straight
Datasheets
SDF-V25-113L051
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp SDF-V25-113L051 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:PCB Mount, Type:PLUG, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, SDF-V25-113L051 pinout, SDF-V25-113L051 datasheet PDF, SDF-V25-113L051 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp SDF-V25-113L051 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp SDF-V25-113L051
SDF Series D-Sub Plug, Male Pins 25 Position-Position Male Signal Solder 3 (DB, B) PCB Mount Brass Gold Steel, Nickel Plated