SDF-V15-213L052
Mfr.Part #
SDF-V15-213L052
Description
CONN D-SUB RCPT 15P PNL MNT SLDR
Features :
Board Lock
Mounting Angle :
Straight
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Number of Positions :
15 Position
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Current Rating :
5 A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating (Amps) :
5A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Base Product Number :
SDF-V15
Mounting Style :
Panel
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Datasheets
SDF-V15-213L052
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp SDF-V15-213L052 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, SDF-V15-213L052 pinout, SDF-V15-213L052 datasheet PDF, SDF-V15-213L052 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp SDF-V15-213L052 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp SDF-V15-213L052
SDF Series D-Sub Receptacle, Female Sockets 15 Position-Position Signal Solder 2 (DA, A) Panel Mount, Through Hole Brass Gold Steel, Nickel Plated