SDF-R37-113L462
Mfr.Part #
SDF-R37-113L462
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SLDR
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Current Rating (Amps) :
5A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Mounting Style :
Panel
Mounting Angle :
RIGHT ANGLE
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions :
37 Position
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C)
Current Rating :
5 A
Base Product Number :
SDF-R37
Datasheets
SDF-R37-113L462
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp SDF-R37-113L462 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, SDF-R37-113L462 pinout, SDF-R37-113L462 datasheet PDF, SDF-R37-113L462 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp SDF-R37-113L462 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp SDF-R37-113L462
SDF Series D-Sub Plug, Male Pins 37 Position-Position Signal Solder 4 (DC, C) Panel Mount, Through Hole, Right Angle Brass Gold Steel, Nickel Plated