SDCL1V2512-100M-R
Mfr.Part #
SDCL1V2512-100M-R
Description
IND 10 UH 0.80A SMT
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
Length :
2.5 mm
Inductance :
10 µH
Height :
1.2 mm
Width :
2 mm
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Test Frequency :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Diameter :
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Series :
SDCL1V25
Saturation Current :
800 mA
Datasheets
SDCL1V2512-100M-R
Eaton-Electronics Division SDCL1V2512-100M-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD