SDCL0603Q3N5CT02B03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDCL0603Q3N5CT02B03
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.5NH 450MA 250MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
Type :
Multilayer
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.013 (0.33mm)
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Material - Core :
Ceramic
Frequency - Self Resonant :
7.9GHz
Features :
Product Status :
Active
Tolerance :
±0.2nH
Series :
SDCL0603Q-02-B
Inductance :
3.5 nH
Current Rating (Amps) :
450 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Shenzhen Sunlord Electronics SDCL0603Q3N5CT02B03
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD