SDCL0603Q18NJT02B03
Mfr.Part #
SDCL0603Q18NJT02B03
Description
FIXED IND 18NH 200MA 800MOHM SMD
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
18nH
Rated Current :
200mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
800mOhm
Shenzhen Sunlord Electronics SDCL0603Q18NJT02B03
SDCL0603Q18NJT02B03 datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD