SDCL0402H4N3JT01
Mfr.Part #
SDCL0402H4N3JT01
Description
FIXED IND 4.3NH 180MA 1.1OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.009 (0.22mm)
Current Rating (Amps) :
180 mA
Inductance :
4.3 nH
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Q @ Freq :
8 @ 500MHz
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Datasheets
SDCL0402H4N3JT01
Shenzhen Sunlord Electronics SDCL0402H4N3JT01
SDCL0402H4N3JT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD