SDCL0402H3N5CT01
Mfr.Part #
SDCL0402H3N5CT01
Description
FIXED IND 3.5NH 180MA 1 OHM SMD
Q @ Freq :
8 @ 500MHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Height - Seated (Max) :
0.009 (0.22mm)
Current Rating (Amps) :
180 mA
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Inductance :
3.5 nH
Tolerance :
±0.2nH
Datasheets
SDCL0402H3N5CT01
Shenzhen Sunlord Electronics SDCL0402H3N5CT01
SDCL0402H3N5CT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD