SDCL0402H2N4BT01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDCL0402H2N4BT01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.4NH 200MA 550MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Current - Saturation (Isat) :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Inductance :
2.4 nH
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Series :
SDCL0402H-01
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) :
0.009 (0.22mm)
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Ratings :
Type :
Multilayer
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1nH
Current Rating (Amps) :
200 mA
Datasheets
SDCL0402H2N4BT01
Shenzhen Sunlord Electronics SDCL0402H2N4BT01
SDCL0402H2N4BT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD