SDCL0402H1N4BT01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDCL0402H1N4BT01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.4NH 220MA 400MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
11.5GHz
Tolerance :
±0.1nH
Series :
SDCL0402H-01
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Features :
Type :
Multilayer
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
8 @ 500MHz
Ratings :
Current Rating (Amps) :
220 mA
Material - Core :
Ceramic
Inductance :
1.4 nH
Height - Seated (Max) :
0.009 (0.22mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Datasheets
SDCL0402H1N4BT01
Shenzhen Sunlord Electronics SDCL0402H1N4BT01
SDCL0402H1N4BT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD