SDCHA1V6045-470-R
Mfr.Part #
SDCHA1V6045-470-R
Description
IND SMD POWER 47.0UH 1.6A
Inductance :
47 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Type :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
SDCHA1V60
Datasheets
SDCHA1V6045-470-R
Eaton-Electronics Division SDCHA1V6045-470-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD