SDCHA1V6045-1R8-R
Mfr.Part #
SDCHA1V6045-1R8-R
Description
IND SMD POWER 1.8UH 6.8A
Stock
980
In Stock :
980
Series :
SDCHA1V60
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
6.8 A
DC Resistance (DCR) :
12mOhm
Current - Saturation (Isat) :
11A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
1.8 µH
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Datasheets
SDCHA1V6045-1R8-R
Eaton-Electronics Division SDCHA1V6045-1R8-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD