SDB-15PFFP-QB8001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDB-15PFFP-QB8001
Manufacturer
Amphenol LTW
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Manufacturer :
Amphenol LTW
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Color :
Black
Contact Finish :
Gold
Factory Lead Time :
6 Weeks
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Contact Type :
Signal
Connector Style :
D-Sub
Packaging :
Bulk
Current Rating (Amps) :
5A
Contact Material :
COPPER ALLOY
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Feature :
Automated Latch, Gasket, Shielded
Termination :
Solder
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Rows :
2
Contact Finish Thickness :
Flash
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Published :
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Positions :
15
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SDB-15PFFP-QB8001
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol LTW SDB-15PFFP-QB8001 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, SDB-15PFFP-QB8001 pinout, SDB-15PFFP-QB8001 datasheet PDF, SDB-15PFFP-QB8001 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol LTW SDB-15PFFP-QB8001 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.