SDB-15BMMA-QL7001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDB-15BMMA-QL7001
Manufacturer
Amphenol LTW
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SLDR CUP
Manufacturer :
Amphenol LTW
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Contact Material :
COPPER ALLOY
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Contact Finish Thickness :
Flash
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automated Latch, Shielded
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, Finish :
Zinc, Nickel Plated
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
5A
Wire Gauge :
22-26 AWG
Contact Type :
Signal
Contact Finish :
Gold
Published :
Color :
Black
Connector Style :
D-Sub
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Rows :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
15
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Datasheets
SDB-15BMMA-QL7001
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol LTW SDB-15BMMA-QL7001 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), SDB-15BMMA-QL7001 pinout, SDB-15BMMA-QL7001 datasheet PDF, SDB-15BMMA-QL7001 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol LTW SDB-15BMMA-QL7001 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.