SD3812-470-R
Mfr.Part #
SD3812-470-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 327MA 1.809OHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Published :
Current Rating (Amps) :
327mA
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
1.809Ohm
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
47μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±15%
Series :
SD38
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
361mA
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Datasheets
SD3812-470-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD