SD3112-100-R
Mfr.Part #
SD3112-100-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 550MA 446MOHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
550mA
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
Shielding :
Shielded
Series :
SD3112
DC Resistance (DCR) :
446mOhm
Inductance :
10μH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
550mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SD3112-100-R
Eaton-Electronics Division SD3112-100-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD