SD25-R82-R
Mfr.Part #
SD25-R82-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 820NH 3.58A 20.8 MOHM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
5.1816mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
820nH
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
453.59237mg
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
85°C
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5.1816mm
Type :
Wirewound
Current Rating :
3.58A
Max DC Current :
4.67A
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Height :
2.5mm
Current - Saturation :
4.67A
Series :
SD
Depth :
5.2mm
Shielding :
Shielded
Published :
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
20.8mOhm
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Current Rating (Amps) :
3.58A
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
DC Current :
3.58A
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
SD25-R82-R
Eaton-Electronics Division SD25-R82-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD