SD25-220-R
Mfr.Part #
SD25-220-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.34A 147.8 MOHM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Weight :
453.59237mg
Shielding :
Shielded
Inductance Tolerance :
20%
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Max Operating Temperature :
85°C
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
1.34A
Current Rating (Amps) :
1.34A
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Mount :
Surface Mount
Current :
293mA
Current - Saturation :
857mA
Max DC Current :
1.34A
DC Current :
1.34A
RMS Current (Irms) :
1.34A
Resistance :
147.8mOhm
Min Operating Temperature :
-40°C
Height :
2.5mm
Material - Core :
Ferrite
Width :
5.2mm
Composition :
Wirewound
Military Standard :
Not
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Number of Pins :
2
Tolerance :
±20%
Series :
SD
Inductance :
22μH
Length :
5.2mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
DC Resistance (DCR) :
147.8mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
5.2mm
Datasheets
SD25-220-R
Eaton-Electronics Division SD25-220-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD