SCTH2010-100
Mfr.Part #
SCTH2010-100
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 10UH 380MA 900MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
380mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.0066mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Size / Dimension :
0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
Series :
SCTH2010
Mount :
Surface Mount
Inductance :
10μH
Current Rating :
380mA
Current Rating (Amps) :
380mA
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2.0066mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
SCTH2010-100
Signal Transformer SCTH2010-100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD